fbpx

Український хакер атакував понад 100 компаній у США та Європі

Головна Сторінка » Український хакер атакував понад 100 компаній у США та Європі

Кіберполіцейські викрили 25-річного українського хакера, який атакував вірусами-шифрувальниками понад 100 іноземних компаній.

За відновлення доступу до закриптованих даних хакер вимагав викуп. Завдані потерпілим збитки сягають $150 млн, повідомили в департаменті кіберполіції Нацполіції.

“Жертвами атак стали компанії в Північній Америці та країнах Європи. Серед потерпілих – світові енергетична й туристична компанії, розробники техніки. Чоловік мав спільника. Той допомагав виводити гроші, здобуті злочинним шляхом”, – розповіли поліцейські.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українського хакера екстрадували в США

Вдома в підозрюваного та його близьких вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, автомобілі й понад $360 тис. готівкою. На криптогаманцях зловмисника заблокували $1,3 млн.

Слідчі відкрили кримінальне провадження. Чоловікові загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Тернополі чоловік створив один із найбільших у світі фішингових сервісів для атак на фінансові установи різних країн.

Для цього розробив шкідливе програмне забезпечення, спрямоване на вебресурси понад сотні банків та їхніх клієнтів. Воно дозволяло контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на ресурсах і вводили платіжні дані. Надалі їх отримували хакерські угруповання і використовували задля злочинних дій.

Збиток від протиправної діяльності досягає десятків мільйонів доларів.