fbpx

Український сегмент YouTube має модеруватися не з РФ – Зеленському написали петицію

Головна Сторінка » Український сегмент YouTube має модеруватися не з РФ – Зеленському написали петицію

Український сегмент YouTube, Google, Facebook має модеруватися в Україні.

Відповідна петиція з’явилася на сайті президента.

Закликають президента Володимира Зеленського звернутися до цих компаній для відкриття офісів в Україні.

“Сучасна російсько-українська війна відбувається не лише на окупованій частині Донбасу, вона має також свій фронт в гібридному протистоянні. Московські офіси компаній намагаються просувати проросійські наративи через соціальні мережі. На перших шпальтах за замовчуванням пропонується контент з Російської Федерації.

Наприклад, редакторськими добірками YouTube Music для українських користувачів керують з московського офісу. Російські співробітники вибирають російський контент, що впливає на зміст добірок для українців. Така ситуація неприпустима, враховуючи, що Росія є країною-агресором.

В першу чергу, це небезпечно для українських дітей і підлітків, котрі є основними користувачами соцмереж, і не мають сформованого критичного мислення. І це є бомбою уповільненої дії, котра може несподівано спрацювати за 5-10 років, і зашкодить нашій державі”, – сказано в тексті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На українські YouTube-канали, які протидіють роспропаганді, пішли атаки

Україна має показувати ефективну боротьбу з дезінформацією, йдетья у петиції.

“Ми просимо президента звернутись до вищевказаних компаній щодо відкриття офісів на території України. Це дасть змогу модерувати інформаційний простір не шкодячи Україні, зменшить вплив РФ, а також буде сприяти розвитку українських креативних індустрій”, – сказано.

Аби петиція потрапила на стіл президенту, вона повинні набрати 25 тис. голосів.

У вересні під час візиту до США віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров виступав за відкриття в Україні представництв компаній Google та YouTube.

12 листопада YouTube заблокував канал українського проєкту “Рагу.лі”.