Умєров пояснив, чому зробив подання про заміну Остащенко

Головна Сторінка » Умєров пояснив, чому зробив подання про заміну Остащенко

Головною причиною звільнення генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко стали проблеми медичного забезпечення українських воїнів.

Саме через це міністр оборони Рустем Умєров зробив подання про заміну командувача Медичних сил ЗСУ. Про це Умєров написав у Facebook.

“Вважаю, що причини такого кроку очевидні для всіх, хто бʼється в лавах Сил оборони України, та усіх, хто допомагає. Відповідна проблематика обговорювалась багато разів. Настав час вирішувати проблеми медичного забезпечення наших воїнів”, – написав він

Міністр назвав три основні завдання, які потрібно вирішити в цій сфері. Перше, це максимальна цифровізація процесів та дотримання усіх стандартів медичного забезпечення, включно з постачанням якісних медичних засобів та медичної техніки.

“Таких проблем, як з неякісними турнікетами, просто не має бути в принципі”, – сказав Умєров.

Друге – розбудова системи навчання тактичній медицині за стандартами НАТО з відповідним ресурсним забезпеченням. Впровадження усіх необхідних фронту медичних практик, які дозволять зберегти якнайбільше життів наших воїнів.

І третє – забезпечення постійної ротації особового складу між тактичним та стратегічним рівнем для забезпечення отримання та передачі досвіду з усього циклу лікування поранених, травмованих і хворих.

Президент Володимир Зеленський за поданням міністра оборони змінив командувача Медичних сил Збройних cил України.

Замість генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко новим командувачем президент призначив генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчука – начальника Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” у місті Києві.