Міністр оборони Рустем Умєров направив до Кабміну подання на звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова.
Також Міноборони не буде продовжувати контракт з нинішньою керівницею Агенції оборонних закупівель Мариною Безруковою, написав Умєров у Facebook.
“Це перший і останній пост на тему закупівель озброєння. Розмов про закупівлю озброєння для армії багато, результат незадовільний. Я ухвалив рішення відсторонити всіх, хто провалив цю роботу: 1. Подаю до Кабміну подання на звільнення мого заступника Дмитра Кліменкова. 2. Контракт із Мариною Безруковою Міністерство оборони не продовжує”, – вказав він.
Також міністр відкликає двох представників держави з Наглядової ради.
“Це стане прецедентом в історії державного корпоративного управління, коли два незалежних представники Наглядової ради підтримали позицію держави, а уповноважений державою представник інтересів держави проігнорував рекомендації органу управління. Перезапуск Наглядової ради відбудеться найближчим часом”, – заявив Умєров.
Він вказав, що директором Агентства оборонних закупівель буде призначено гендиректора закупівельної агенції Міноборони “Державний оператор тилу” Арсена Жумаділова.
“Цього року АОЗ і ДОТ мали однакові умови. Одна агенція виконала роботу, інша лише створювала медійний шум”, – заявив міністр оборони.
Він зазначив, що єдиний критерій, який Міноборони ставить перед Агентством оборонних закупівель, – вчасно і в повному обсязі забезпечити фронт усім необхідним озброєнням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закупівля зброї для ЗСУ: назріває великий скандал – експерт розповів чому
“На жаль, за останні пів року замість своєчасного забезпечення армії боєприпасами ми отримали політичні ігри, “зливи” контрактів, “злив” інформації (правоохоронці обовʼязково ще перевірять ці факти), піар бездіяльності та невиконання КРІ підпорядкованим підприємством МОУ”, – написав Умєров.
Міністр поскаржився, що закупівлі зброї, які мають бути закритими під час воєнного стану та повномасштабної війни з Росією, “чомусь перетворилися на “Амазон”, де кожен користувач інтернету може у реальному часі бачити, хто і що купує, в яких обсягах та у яких виробників”.
“А масштаби цих закупівель, які були б принаймні співмірними з піаром у ЗМІ, наші захисники на фронті так і не відчули. Ми змінюємо систему, щоб результат був на фронті, а не в новинах”, підсумував Умєров.
На фінансування Сил безпеки й оборони, закупівля й виробництво зброї, дронів та техніки -у 2025-му виділять 2,23 трлн грн.
Ще 420,9 млрд грн направлять на соціальний захист, 217 млрд грн на охорону здоров’я, 199 млрд грн на освіту.