Уникнете фінансових невдач: які справи краще зробити в інший день

Головна Сторінка » Уникнете фінансових невдач: які справи краще зробити в інший день

26 серпня християни східного обряду вшановують пам’ять мученика Адріана і його дружини, мучениці Наталії.

Наталія виросла в благочестивій християнській сім’ї, але заміж вийшла за язичника – багатого і знатного юнака Адріана. Подружжя прожило разом трохи більше року, коли почалися гоніння на християн. До Нікомідії прибув імператор Максиміліан, і за його особистим наказом 23 християнина були піддані найжорстокішим тортурам. Адріан був вражений, з яким терпінням мученики зносили випробування, і почав розпитувати їх про Бога. Зрештою, він і сам повірив у Христа. Тоді язичники схопили молодика і кинули його в темницю. Дізнавшись про це, Наталія поспішила до чоловіка.

Святого Адріана жорстоко мучили. Імператор радив святому пожаліти себе і закликати богів, але мученик відповідав: “Нехай твої боги скажуть, яке благодіяння вони мені обіцяють, і тоді я поклонюся їм, а якщо вони не можуть говорити, то навіщо я буду їм кланятися?”

Вірна дружина до кінця була з ним, підбадьорюючи його і зміцнюючи в вірі. За свої душевні страждання Наталія також заслужила мученицький вінець і незабаром після смерті Адріана пішла за ним до Царства Небесного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покрова Пресвятої Богородиці: запам’ятайте нову дату свята та головні заборони

Цей день слід провести, займаючись корисними справами. Заборонено лінуватися, відкладати роботу на потім, переїдати.

Також було не прийнято гуляти самому лісом – це вважалося спробою втекти від справ. Деякі нехтували неписаними правилами і ходили в ліс збирати ягоди горобини, а потім використовували їх для ворожіння на майбутнього чоловіка і на те, хто у в шлюбі з’явиться першим – син або дочка.

Раніше цей день називали також Наталія-вівсяниця, бо починалося збирання вівса. За традицією, перший зібраний сніп вівса нового врожаю забирався з собою і ставився в оселі. З першого врожаю вівса требо було нагодувати коней. На святковому столі обов’язковими були страви з вівса.

З зерна нового врожаю варили кисіль і пекли млинці. З вівсяного борошна дрібного помелу варили каші. Овес додавали в рідкі юшки, використовували як начинку для пирога. З цілого зерна варили робили солод для хмільних і лікувальних напоїв.

Заборони дня

Подружжю було заборонено сперечатися один з одним. Дружинам ставили в приклад святу мученицю Наталію, яка до останнього підтримувала чоловіка в його рішенні. Також у свято варто було уникати сварок загалом. Також не можна злословити та бажати зла іншим.

У день Адріана та Наталії не можна здійснювати незаплановані покупки, щоб уникнути фінансових невдач.

Прикмети

Якщо ночі стали холодними – то зима буде ранньою.

Якщо листя на деревах лише почало жовтіти – морози взимку будуть тривалими.

Кричать журавлі, надвечір розкукурікалися півні – на негоду.

Якщо журавлі пізніше звичайного відлітають у вирій та ще й при західному вітрі – зима запізниться.

У перший місяць осені є кілька важливих – Різдво Пресвятої Богородиці і Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста. Також у вересні вшановуємо святу мученицю Софію та її дочок: Віру, Надію і Любов, святого апостола і євангеліста Івана Богослова.

Збережіть перелік свят на увесь вересень, щоб був під рукою. Публікуємо церковний календар на вересень за новим календарем.