fbpx

Уряд анонсував податок на солодку продукцію

Головна Сторінка » Уряд анонсував податок на солодку продукцію

В Україні планують запровадити акциз на солодкі газовані напої.

Мета ‒ зменшити кількість хворих на діабет і серцево-судинні захворювання, ожиріння. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

“Постійне вживання солодких газованих напоїв призводить до розвитку діабету, появи надмірної ваги та ожиріння. Адже у літрі такого напою часто міститься більше добової норми цукру”, ‒ сказали в МОЗ.

Україна потерпає від тягаря неінфекційних захворювань, повідомили.

Такі захворювання є основною причиною втрати працездатності і причиною набутих проблем зі здоров’ям, сказали.

“Водночас більшості таких хвороб можна запобігти, змінивши щоденні звички і обравши більш здоровий спосіб життя. Податки на вживання доданого цукру чи різні види обмежень діють у 107 країнах світу”, ‒ сказали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електронні цигарки теж шкодять оточуючим

Є приклади країн, де податок на солодкі мінеральні і газовані води зменшував кількість хворих на діабет і серцево-судинні захворювання, ожиріння, повідомило МОЗ.

Наприклад, у Мексиці податок призвів до зменшення на 39% кількості дітей, які страждають від ожиріння.

А у Великій Британії податок змусив виробників зменшити рівень цукру у солодкій газованій воді вдвічі, щоб не сплачувати додаткові кошти до бюджету.

У Верховній Раді зареєстровані два законопроєкти: № 9032-1 і № 9033-1.

Перший через зміни до Податкового кодексу запроваджує ставку податку на мінеральні і газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин обсягом 0,1 (4 грн) на один літр напою (у Бельгії такий податок становить 0,53, у Польщі ‒ 0,19).

Другий ‒ визначає, що отримані від сплати податку кошти планують спрямувати на реалізацію програм із запобігання неінфекційним захворюванням. І лікування від них, а також на підтримку програми дитячого харчування у школах.

МОЗ порадило, як харчуватися, щоб зменшити ризик появи діабету.

Велика кількість цукру у раціоні означає підвищення кількості спожитих калорій. Якщо людина споживає більше, ніж витрачає, зростає ризик збільшення ваги, що пізніше може призвести до ожиріння, серцево-судинних захворювань і діабету другого типу.

Generated by Feedzy