fbpx

Уряд чинить правильно, обмежуючи експорт металобрухту – Кисилевський

Головна Сторінка » Уряд чинить правильно, обмежуючи експорт металобрухту – Кисилевський

Уряд має заборонити експорт металолому, щоб забезпечити економічний розвиток.

Про це заявив народний депутат з фракції “Слуга народу” Дмитро Кисилевський.

“З огляду на двадцятикратне зростання експорту металобрухту, дії держави необхідні, і мали б відбутися значно раніше, ніж зараз. Але те, що уряд нарешті цю проблему помітив і запропонував такий проєкт рішення (про заборону експорту брухту. Gazeta.ua) це добре”, – сказав Кисилевський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експорт металобрухту став каналом виведення коштів в офшори – ЗМІ

Він наголосив, що Україна має відходити від сировинної моделі економіки, яка не забезпечує розвиток, самостійно переробляти сировину, виготовляти й експортувати готову продукцію. Тож намір уряду обмежити вивезення металолому, який є стратегічною сировиною для металургії, можна лише вітати.

“Це свідчить про те, що Уряд розуміє: сировинна економіка не принесе добробуту українським громадянам і не сприятиме економічному зростанню. Економічному зростанню сприятиме збільшення перероблення сировини всередині країни”, – підсумував Кисилевський.

Об’єднання металургів та промисловців звернулися з відкритим листом до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і закликали тимчасово обмежити експорт брухту, щоб не допустити зупинки українських підприємств. Пізніше Міністерство економіки підготувало проєкт постанови про обмеження експорту, але ухвалення проєкту з невідомих причин досі не відбулося.

Своєю чергою народдеп Олексій Мовчан заявив, що Україні вкрай необхідно ввести тимчасовий мораторій на експорт брухту, щоб зберегти робочі місця і врятувати від кризи галузі, які утримують цілі міста. А також необхідно вжити заходів щодо експортерів, які маніпулюють цінами на брухт, вносять в декларації занижені цифри, а різницю виводять в офшори.