Уряд Норвегії представив концепцію підготовки країни до війни у разі збройного конфлікту та нападу, зокрема, Росії.
Автори нових рекомендацій наголошують на необхідності створення “культури готовності до війни” серед норвежців. Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере оголосив про збільшення чисельності норвезької армії та щорічний призов на військову службу замість нинішніх 8 тис. осіб до 12 тис. призовників, йдеться на сайті відомства.
“У Норвегії з’явилась нова концепція для підготовки суспільства до кризи та війни. В основі концепції лежить принцип всеосяжної готовності, згідно з яким плани оборони охоплюють усі галузі – суспільство, державне управління та економіку”, – йдеться у повідомленні.
Повноваження та завдання цивільних силових структур, зокрема поліції, підлягають посиленню.
“В останні роки ми боролися з пандемією, екстремальними погодними явищами та кібератаками. “Біла книга про комплексну готовність” покликана підвищити здатність Норвегії запобігати таким ситуаціям та реагувати на них. Наше громадянське суспільство буде готове впоратися із кризою чи війною. Воно також повинне мати можливість підтримувати військові зусилля і протистояти складним загрозам”, – заявив норвезький прем’єр, анонсуючи документ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міноборони України назвали основні досягнення 25-го засідання “Рамштайну”
Крім того, законопроєкт відкриває можливість вимагати від осіб віком від 18 до 72 років виконувати “трудові завдання” під час війни. Міністр із надзвичайних ситуацій Норвегії Емілі Енгер Мель назвала цей план історичним.
“Це історичний документ. Це поворотний момент для повної готовності в Норвегії. Ми залишаємо позаду період, у якому ми жили з 90-х років, заснований на мирі між країнами. У майбутньому ми повинні планувати нову еру”, – зазначила вона.
Газ з Норвегії став ще більш важливим, оскільки наприкінці року припинилося транспортування газу з Росії через Україну. За підсумками 2024 року країна збільшила видобуток, йдеться у пресрелізі Норвезького офшорного директорату (NOD).
Загалом було реалізовано 124 млрд кубометрів природного газу. Для порівняння, у 2022 році було продано 122,8 млрд кубометрів газу.