В аеропорті Махачкали постраждало більше 20 людей, Ізраїль закликав Росію вирішити проблему

Головна Сторінка » В аеропорті Махачкали постраждало більше 20 людей, Ізраїль закликав Росію вирішити проблему

Понад 20 осіб постраждали під час масових заворушень в аеропорту Махачкали.

Є постраждалі серед поліцейських та цивільних, 10 осіб перебувають у стаціонарах, 2 – у вкрай тяжкому стані, повідомило МОЗ Дагестану.

Ізраїль очікує, що в Росії захищатимуть “ізраїльських громадян і євреїв”, заявили канцелярія прем’єр-міністра й МЗС Ізраїлю.

“Держава Ізраїль із граничною серйозністю ставиться до спроб заподіяти шкоду ізраїльським громадянам і євреям будь-де. Ізраїль очікує, що російська законна влада гарантуватиме безпеку всіх ізраїльських громадян і євреїв, де б вони не перебували, і вживе рішучих заходів проти учасників заворушень і дикого підбурювання, спрямованого проти євреїв та ізраїльтян”, – ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резніков розповів, що чекає на РФ після поразки у війні з Україною

Аеропорт Махачкали закрито на приймання повітряних суден, попередньо до 6 листопада, повідомила Росавіація. Також звучить сигнал тривоги, громадян просять залишити приміщення.

Аеропорт досить сильно постраждав. Фахівці щонайменше до ранку займатимуться оцінкою збитків – розгромлені склади, розграбовані магазини. Оргтехніка та обладнання торгових залів та галерей, а також комп’ютери та касові апарати зламані чи вкрадені.

Муфтій Дагестану Ахмад Абдулаєв закликав одновірців до спокою.

Помічник голови Дагестану Магомед Гаджимагомедов заявив, що те, що відбулося в аеропорту Махачкали, що трапилися в аеропорту, – запланована акція, і правоохоронці повинні з’ясувати, кому вона була вигідна і хто її організував.

Він зазначив, що після звернення муфтію маніфестанти нібито почали залишати територію аеропорту.

Розлючений натовп дагестанців увірвався в аеропорт Махачкали: “шукали євреїв”, які нібито мали прибути рейсом з Ізраїля.

Спочатку натовп вимагав документи у пасажирів, які виходили з аеропорту, щоб перевірити, чи не є вони громадянами Ізраїлю, а пізніше взагалі увірвався в будівлю та почав “пошуки євреїв”.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував цю ситуацію і назвав російський антисемітизм і ненависть до інших націй системними й глибоко вкоріненими.