В Афінах затримано підозрюваного у розкраданні коштів Міноборони України

Головна Сторінка » В Афінах затримано підозрюваного у розкраданні коштів Міноборони України

В Афінах компетентні органи Греції затримали громадянина України, якого підозрюють у незаконному заволодінні бюджетними коштами у розмірі 43 млн гривень.

За даними слідства, підозрюваний у змові з іншими особами заволодів коштами, які товариство з обмеженою відповідальністю отримало в якості попередньої оплати за договорами, укладеними з Міністерством оборони України на закупівлю товарів військового призначення. Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Надалі вказані кошти були перераховані на рахунки фізичних осіб-підприємців за нібито надання робіт та послуг. Злочин було вчинено у період з 2 березня по 10 травня 2022 року. В той час підозрюваний перебував на посаді директора компанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони при Резнікову все-таки крало на харчах – Рахункова палата

12 липня 2022 року фігуранту оголосили підозру у заволодінні чужим майном.

6 листопада 2023 року прокурори Офісу генерального прокурора направили до компетентних органів Греції запит на затримання і тимчасовий арешт вказаної особи. Також в рамках співпраці з Інтерполом був направлений запит на публікацію “Червоного оповіщення”.

В результаті підозрюваного 13 листопада затримали та рішенням Апеляційного суду Афін застосували до нього тимчасовий арешт.

Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому заступнику міністра оборони України на розтраті майже мільярда гривень.

Минулого року цей посадовець, вступивши у змову зі своїми підлеглими, здійснив закупівлю неякісної військової форми у приватної компанії майже на мільярд гривень. Про це СБУ повідомила у понеділок.

Йдеться про ексзаступника міністра В’ячеслава Шаповалова, який був на посаді у 2021-23 роках.