Україні потрібно змінювати підходи до проведення мобілізації.
Слід, зокрема, посилити мотивацію людей, а також пропаганду вступу до війська. Про це в інтерв’ю Наталії Мосейчук сказав майор, начальник штабу 12 бригади спецпризначення “Азов” Богдан Кротевич з позивним “Тавр”.
Він також порівняв підходи до мобілізації в Україні та в РФ.
“У нас немає взагалі – і це дуже погано – мотиваційних роликів щодо вступу до армії. А в Російській Федерації вони є, там почалась пропагандистська мобілізаційна програма. Вони кажуть: “Повернемо Київ, Одесу додому, повернемо українські пісні на батьківщину” і так далі. Тобто вони пропагандою закликають людей вступати в армію. Також додають туди, що всі учасники так званої “СВО” отримають земельні ділянки, і в них це працює”, – розповів Кротевич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Підхід має бути трохи іншим”: командир штурмовиків висловився про мобілізацію в Україні
За словами “Тавра”, росіяни погоджуються йти до війська за таких умов через низький рівень життя в РФ. В Україні ситуація відрізняється.
“В Україні в середньому життя набагато вище, ніж у Росії. І через це людина частіше замислюється, чи йти їй в армію, чи ні. Тут все добре, можу випити кави, можу сходити в магазин, купити собі поїсти – наче все нормально і ракета наче не прилітає”, – сказав Кротевич.
Тому, за його словами, українців потрібно краще мотивувати вступати до лав ЗСУ.
“Тобто людині треба нагадувати, чому вона повинна воювати. Ось ці всі коментарі під постами типу “ви воюєте там за олігархів”, “хай діти народних депутатів воюють” – ні, ми воюємо за Україну, за друзів, які загинули, за друзів, які живі, за рідних. Я особисто хочу віддати те, що мені дала Батьківщина. А Батьківщина дала мені життя”, – розповів “Тавр”.
Він також вважає, що держава нині не працює над пропагандою служби у війську.
“В нас на державному рівні немає таких посилів, які треба постійно повторювати. Тобто просто “вступай в ЗСУ” – це не заклик. “Йди захищати” – це заклик. “Йди звільняти” – це заклик. По мобілізації треба, щоб держава працювала, бо держава зараз не працює на пропаганду вступу в армію”, – додав Кротевич.
Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і загальної мобілізації на 90 днів. Рішення парламент ухвалив у середу, 8 листопада. Воєнний стан і мобілізацію продовжили до 14 лютого 2024 року.
Це було вже девʼяте голосування парламенту за воєнний стан з початку повномасштабної війни.