В алювіальних шахтах в Сьєрра-Леоне 14 лютого 1972-го знайшли один з найбільших в світі алмазів. Необроблений алмаз “Зірка Сьєрра-Леоне” був безбарвним і прозорим кристалом вагою 969,8 карата.
Сьєрра-Леоне – одна з найбідніших країн світу. Але вона багата на алмази – дорогоцінні камені були одним з джерел фінансування громадянської війни. Рідкісною характеристикою каменю є його досконала хімічна чистота: він оцінюється як алмаз типу IIa, категорія, що містить менше 1% всіх алмазів.
Алмаз знайшов робітник одного з родовищ, що належав компанії Diminco. На той час третім за величиною ювелірним алмазом і найбільший з алмазів, знайдених в алювіальних відкладеннях. Камінь придбала американська компанія Harry Winston Inc за $2,5 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як кулак: знайшли величезний діамант
Ограновування коштовності доручили ювеліру у третьому поколінні Лазару Каплану. Через цілий рік вивчення діамант розщепив на 17 частин під час прямого ефіру. 13 були визнані бездоганними. Найбільшим одинарним дорогоцінним камінням був бездоганний грушоподібний діамант 53,96 карата (10,792 г). Пізніше шість діамантів були встановлені Гаррі Вінстоном в брошку “Зірка Сьєрра-Леоне”. Прикраси з діамантів продавали на національному аукціоні.
У Південній Африці 6 грудня 1869-го відкрили поклади алмазів. Африканські діаманти вважалися справжньою геологічною сенсацією. Родовище в Кімберлі було воронкоподібним геологічним тілом, заповненим породою, що включала алмази. Пісок мили та пропускали через сито шукали блискучі камінці. До кінця ХIХ ст. сумарний видобуток алмазів у Південній Африці становив близько 60 млн каратів – 12 тис. кг. В країні і досі видобувають половину світових запасів алмазів у світі.