В Білорусі у другому читанні затвердили смертну кару за держзраду

Головна Сторінка » В Білорусі у другому читанні затвердили смертну кару за держзраду

Проєкт змін до Кримінального кодексу, яким передбачено введення смертної кари за держзраду, затвердила Палата представників Білорусі у другому читанні.

Стратити можуть держслужбовців та військових, повідомляє Палата представників Нацзборів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі запроваджують смертну кару: кого це стосується

“Також закон передбачає збільшення штрафу з 5 до 50 тисяч базових величин за вчинення злочинів “проти миру і безпеки людства, громадської безпеки, безпеки руху, здоров’я населення і держави”, йдеться у повідомленні.

Документ збільшує до 10 діб термін, на який може бути затримана особа за підозрою в держзраді, змові з метою захоплення державної влади, шпигунстві, акті тероризму або диверсії. До 20 діб збільшили термін, протягом якого такій особі потрібно пред’явити обвинувачення.

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив, що Україна нібито “хоче продовжувати війну”, яку почала проти неї Росія. При цьому він заявив, що війна може тривати “до останнього чи то українця, чи то вже там поляка або ще найманців”. Про це самопроголошений президент Білорусі сказав під час зустрічі з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, повідомляє білоруське державне агентство БЕЛТА.