fbpx

В Чорному морі зазнало аварії судно ВМС України

Головна Сторінка » В Чорному морі зазнало аварії судно ВМС України

Біля острова Зміїний в Чорному морі виникла аварійна ситуація, внаслідок якої отримало пошкодження судно національного флоту “Балта”.

Аварія виникла в результаті різкого погіршення погодних умов, повідомляє пресслужба ВМС в facebook.

Було прийнято рішення про постановку судна на якір з метою забезпечення проведення заходів боротьби за живучість.

Наразі триває операція щодо надання допомоги аварійному кораблю та повернення його до пункту постійної дислокації.

Військово-Морськими Силами розгорнуто пункт управління пошуково-рятувального забезпечення, налагоджено взаємодію із казенним підприємством “Морська пошуково-рятувальна служба” Міністерства інфраструктури України, Державною прикордонною службою України, ДСНС. До операції залучено кораблі і катери в кількості вісім одиниць та чотири одиниці повітряних суден.

В ВМС повідомили, що аварійну ситуацію вдалося стабілізувати. Загрози життю особового складу немає. Загрози втрати судна немає.

Як повідомив генерал-лейтенант Михайло Забродський на своїй сторінці, судно має затопленими щонайменше два відсіки.

На даний момент для рятування судна задіяні морський буксир і патрульні катери. До виходу в море на рятувальну операцію аврально був підготовлений СРК “Сімферополь”, який проходить заводські ходові випробування в Одесі. Разом із екіпажом на борту “Сімферополя” знаходяться фахівці ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському”. Метеоумови в районі значно ускладнюють проведення рятувальних дій. Море неспокійне. Швидкість вітру досягає 10 м/с. Висота хвиль до 2 метрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гаазі почалися слухання у справі захоплення Росією українських кораблів

“Балта” є невеликим за головними розмірами судном: довжина менше 70 метрів, повна водотоннажність 2086 тон. Головним завданням “Балти” за призначенням є проведення спеціальних заходів з метою зменшення власних магнітних полів бойових кораблів та суден забезпечення наших ВМС. Екіпаж судна становить 45 чоловік за штатом. У ВМС України це єдине судно такого призначення.