fbpx

В ISW проаналізували нещодавні вибухи в Ірані: висновки експертів

Головна Сторінка » В ISW проаналізували нещодавні вибухи в Ірані: висновки експертів

Вибухи в Ірані не пов’язані з операцією спецслужб Ізраїлю зі знищення оборонного заводу з виробництва балістичних ракет і безпілотників.

Акаунти в соціальних мережах повідомляли про додаткові вибухи та пожежі по всьому Ірану приблизно в той самий час, що й відбулася атака безпілотників, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

“Ці події, ймовірно, є випадковими аваріями або ж новини про них були спотворені. Декілька вибухів сталися після землетрусу силою 5,9 бала на північному заході країни, який, ймовірно, спричинив їх”, ідеться у повідомленні аналітиків.

Користувачі соціальних мереж також повідомляли про польоти іранських винищувачів над Тегераном.

“Немає жодних доказів того, що сталися будь-які вибухи. Немає зображень будь-яких пошкоджень, які могли бути викликані ними. Ці повідомлення, ймовірно, припускають, що режим підняв винищувачі з аеродромів, розташованих неподалік цих місць, у відповідь на удари безпілотників, а мешканці помилково прийняли звуки військових літаків за вибухи”, сказано у звіті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опубліковано супутникові фото заводу з виробництва дронів в Ірані після нічної атаки

На думку американських експертів, атака демонструє рівень проникнення ізраїльських спецслужб у сферу безпеки Ірану. Вони припускають, що Іран не висуне прямих звинувачень, поки не вирішить, як реагуватиме.

“Іранські лідери можуть віддати наказ про атаки через посередників на позиції Сполучених Штатів Америки в Іраці та Сирії або в Ізраїлі найближчими тижнями. Цей напад також, імовірно, ще більше посилить стурбованість Ірану з приводу ймовірної присутності ізраїльських спецслужб в Азербайджані та Іракському Курдистані”, пишуть експерти.

В Ірані невідомий безпілотник завдав удару по заводу, де виробляють боєприпаси.

Завод знаходиться в Ісфагані, повідомляють іранські ЗМІ. Місцева влада підтвердила вибух.

Водночас іранські ЗМІ повідомили про кілька вибухів на заводах із виробництва палива, боєприпасів та заводу, де збирають дрони Shahed. Також повідомляють про вибухи на кількох військових базах.

Generated by Feedzy