fbpx

В Молдові заговорили про необхідність демілітаризації Придністров’я

Головна Сторінка » В Молдові заговорили про необхідність демілітаризації Придністров’я

Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що Придністров’я необхідно демілітаризувати.

Після того, як російські війська виженуть, треба буде потрібна економічна і соціальна інтеграція громадян, повідомляє tv8.md.

“Це залежить від кількох речей, але в якийсь момент це буде вирішено. Ми перебуваємо в періоді геополітичних тектонічних рухів, і в цих умовах, я впевнений, усі сторони зрозуміють, що це необхідно зробити”, заявив Речан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Молдові розповіли, як перемога України у війні з РФ вплине на Придністров’я

У Молдові триває гібридна війна і Москва намагається захопити демократичні процеси і європейський курс країни, повідомив він.

“Ми не можемо вдавати, що небезпеки нереальні, що нам не потрібно зміцнювати можливості для захисту країни. Ми оголосили себе нейтральними, але якщо хтось спробує напасти на нас, що ми робитимемо, брати сумки та бігти? Безвідповідально ігнорувати небезпеки і вводити суспільство в оману стосовно того, що цих небезпек не існує”, заявив прем’єр.

Так звана Придністровська Молдавська Республіка має намір добиватися незалежності і приєднання до Росії. Про терміни приєднання поки що невідомо, випливає з заяви так званого керівника МЗС невизнаного Придністров’я Віталія Ігнатьєва.

Молдова на тлі російських погроз може попросити Україну розв’язати питання щодо невизнаного Придністров’я. Кишинів не має боєздатної армії.

Росія може напасти на Молдову. Реалізація цього сценарію залежить від розвитку бойових дій в Україні, сказав керівник Служби інформації та безпеки Молдови Александру Мустяце.

Generated by Feedzy