В Одесі чоловік поранив ножем працівника ТЦК

Головна Сторінка » В Одесі чоловік поранив ножем працівника ТЦК

В Одесі чоловік вдарив ножем працівника територіального центру комплектування.

Відповідне відео з’явилося у місцевих пабліках. Постраждалого військового госпіталізували, а нападника – доправили до відділку поліції. На інцидент вже відреагували в ТЦК.

“Обласний ТЦК та СП офіційно повідомляє про факт кричущого порушення закону та збройного нападу на військовослужбовця. 12 червня в Одесі під час проведення заходів оповіщення спільною групою у складі представників ТЦК та СП і Національної поліції було зупинено громадянина для перевірки військово-облікових документів. Дії групи відбувалися у повній відповідності до вимог чинного законодавства”, – йдеться на сторінці у Facebook.

Подія трапилася на вулиці Шота Руставелі. Постраждалого військового госпіталізували, а нападника – доправили до відділку поліції.

“На законну вимогу надати документи громадянин відповів агресією, відмовився виконувати законні вимоги та вчинив спробу втекти. Під час втечі громадянин застосував холодну зброю, завдавши ножове поранення військовослужбовцю ТЦК. Завдяки злагодженим діям поліцейських та військовослужбовців нападника було оперативно обеззброєно та затримано. На місце події було викликано слідчо-оперативну групу для фіксації правопорушення”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишнього військового медика три дні тримали у підвалі Чернівецького ТЦК: Лубінець відреагував

Наразі життю та здоров’ю пораненого військовослужбовця нічого не загрожує, йому надається вся необхідна медична допомога.

“Ми розцінюємо цей злочин як перетин усіх червоних ліній. Застосування зброї проти представника ЗСУ, який перебуває при виконанні службових обов’язків із захисту держави, – це напад, який не має і не може мати жодних виправдань. Це прямий удар по здатності країни до самозахисту. Особливо цинічним є те, що громадянин, замість виконання простого законного обов’язку надати документи, обрав шлях насильства. Така поведінка є прямим наслідком впливу деструктивних наративів, що цілеспрямовано поширюються в анонімних інтернет-спільнотах”, – додали в ТЦК.

Ці спільноти часто є інструментом російських спецслужб, головна мета яких – зірвати мобілізацію, посіяти хаос, розколоти українське суспільство та, як наслідок, послабити обороноздатність України.

“Наголошуємо: подібні дії кваліфікуються за низкою тяжких статей Кримінального кодексу України. Відповідальність за них є суворою та невідворотною. Правопорушник нестиме повну юридичну відповідальність за скоєне. Закликаємо громадян не піддаватися на ворожі провокації та маніпуляції. Виконання свого конституційного обов’язку та повага до закону – це єдиний шлях до збереження нашої державності та спільної перемоги”, – підсумували в заяві.

12 травня у Харкові 39-річний чоловік вистрибнув з вікна третього поверху місцевого Територіального центру комплектування та соціальної підтримки та помер на місці. Встановлено, що він вчинив самогубство.

Наразі видали розпорядження усунути від виконання службових обов’язків начальника РТЦК та СП і його заступника. Їм заборонили працювати на час розслідування.