В ОП не проти запросити Росію на наступний Саміт миру

Головна Сторінка » В ОП не проти запросити Росію на наступний Саміт миру

На наступну зустріч з міжнародними партнерами Україна може запросити Росію.

Це може знадобитись для вироблення формули майбутніх мирних переговорів, сказав глава Офіса президента Андрій Єрмак, передає Bloomberg.

У Кремлі раніше давали зрозуміти, що не мають наміру долучатися до українського плану. Але Єрмак допустив такий сценарій. Він заявив, що робочі групи вже ведуть підготовку до наступної зустрічі після Глобального саміту миру у Швейцарії.

“Немає часових рамок для наступної зустрічі – і перспектива другого Саміту, про яку багато припускали, не з’явилася в підсумковому документі зустрічі 15-16 червня в Люцерні. Хоча на цій зустрічі були присутні понад 100 країн та організацій, вона не досягла своєї кінцевої мети створити ширшу глобальну підтримку”, – пишуть журналісти.

Результати робочих груп стануть частиною цього спільного плану. Низка країн підтримає його на другій зустрічі.

“Ми думаємо, що можна буде запросити представника Росії”, – вказав Єрмак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США зробили заяву про підсумки Глобального саміту миру у Швейцарії

“Формула миру” України передбачає залучення РФ до переговорів як кінцеву мету. Але це має статися лише після залучення світових лідерів до вимог Києва про виведення російських військ з усієї території України та визнання суверенних кордонів.

Журналісти вважають, що Україні не вдалося здобути прихильність країн Глобального Півдня. Перш за все йдеться про Китай, а також про Індію та Бразилію.

Індія, Бразилія та Південна Африка відмовилися підписати спільне комюніке. У Саудівській Аравії заявили, що Київ має бути готовим до “важкого компромісу”, щоб покласти крапку в “конфлікті”.

Єрмак назвав саміт успішним. Він переконаний, що другий Саміт буде більш представницьким і “припинить війну та врегулює спричинені нею кризи”.

15-16 червня у Бюргенштоку у Швейцарії відбувся перший Глобальний саміт миру за ініціативи України. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн і вісім світових організацій.

Під спільним комюніке саміту підписалися 78 країн і чотири міжнародні організації.