fbpx

В полоні росіян 40% цивільних українців – Буданов

Головна Сторінка » В полоні росіян 40% цивільних українців – Буданов

Практично половина тих, хто перебуває в російському полоні це цивільні.

У заручниках є багато жінок і дітей, повідомив голова Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю “Голосу Америки”.

“Тому в принципі зрозуміло, що наша кількість менша. Ми не беремо цивільних в полон. Там купа жінок, на жаль, і дітей, всілякі там старости, поштарі, залізничники, мери, двірники є. Там всі є”, заявив Буданов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ повторно полонили окупантів, яких нещодавно повернули в Росію Лубінець

Росія у своєму полоні має більше заручників, ніж Україна. Важливим фактором цього став період початку повномасштабного вторгнення, а також ситуація на Азовсталі.

“На жаль, у них за кількістю військовополонених більше, ніж у нас. Це дуже легко пояснюється. Перш за все 90% всіх військовополонених вони захопили в перші дні. Перші дні перший місяць. Плюс страшна трагедія в Маріуполі, коли були змушені всі піти на той крок, на який пішли”, сказав голова ГУР.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець оприлюднив алгоритм дій для українців, чиї цивільні родичі потрапили в полон.

При отриманні інформації з будь-яких джерел, що особа перебуває у полоні, потрібно зібрати всі можливі факти та докази, необхідні для підтвердження полону: скріншоти повідомлень, аудіозаписи розмов, відео з камер спостережень, відео з ворожих ресурсів тощо, та надати ці відомості слідчому Національної поліції, у провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.

Додатково потрібно звернутись до Національного інформаційного бюро.

Generated by Feedzy