fbpx

В РФ за держзраду заарештували розробників “Кинджалів”

Головна Сторінка » В РФ за держзраду заарештували розробників “Кинджалів”

Троє вчених новосибірського Інституту теоретичної і прикладної механіки, які займалися створенням гіперзвукових літальних апаратів, були по черзі заарештовані силовиками за статтею “державна зрада”.

Повідомляється, що у вівторок, 16 травня, співробітники ІТПМ опублікували відкритий лист, в якому повідомили про арешт за підозрою в державній зраді Валерія Звегінцева доктора технічних наук і головного наукового співробітника, який заснував в інституті лабораторію аерогазодинаміки великих швидкостей. Про це повідомляє The Moscow Times.

З 7 квітня Звегінцев перебуває під домашнім арештом. Його безпосередній керівник, директор ІТПМ Олександр Шиплюк, ще в серпні минулого року був поміщений у СІЗО “Лефортово” через кілька днів після арешту головного наукового співробітника Анатолія Маслова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди Росія випускатиме “Кинджали”: у ЗСУ розповіли про цілі загарбників

Обом висунуто обвинувачення за тією ж статтею 275 КК РФ “Держзрада”. Маслова запідозрили в передачі Китаю даних, пов’язаних із гіперзвуковими технологіями.

Шиплюк і Маслов понад 10 років займалися гіперзвуковими ракетами. Експериментальний дизайн такої зброї вони представили ще 2012 року на науковому семінарі у Франції. Через чотири роки з’явилася робота спільного авторства двох учених про аеродинамічні дослідження при гіперзвукових швидкостях.

Шиплюк в останні роки також займався захисним покриттям гіперзвукових ракет.

Загалом у Сибірському відділенні РАН, яке відоме сильним потенціалом у фізико-математичній галузі, кримінального переслідування зазнали 16 осіб, включно з ексголовою, академіком РАН Олександром Асєєвим.

Один із учених 54-річний Дмитро Колкер, завідувач лабораторії квантових оптичних технологій Новосибірського державного університету, помер у московському СІЗО невдовзі після арешту співробітниками ФСБ.

Після атаки у ніч проти 16 травня на озброєнні армії РФ залишилося менше 80 гіперзвукових ракет “Кинджал”.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Коментуючи успіхи нашої ППО у Twitter, він запевнив, що у російських терористів немає шансів взяти гору над Україною.

Ймовірно, число 80 це загальна кількість “Кинджалів”, яка була у РФ; 1 одна ракета “Кинджал”, яку знищила українська ППО 4 травня; 6 шість ракет “Кинджал”, знищених у ніч проти 16 травня.

Generated by Feedzy