Українська воєнна розвідка завдала удару по стратегічному об’єкту на території Росії – Оренбурзькому гелієвому заводу.
Це єдине підприємство в РФ, що займається виробництвом гелію, зокрема для ракетної промисловості. Про атаку повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела в силових структурах.
За даними джерел, удар було завдано 11 серпня. Під час операції місцеві жителі спостерігали політ безпілотників і чули серію вибухів у районі промислового об’єкта. Приблизно о 20:00 місцева влада перекрила рух трасою федерального значення М-5 “Урал” поблизу населених пунктів Переволоцьке та Холодні Ключі, неподалік яких розташований завод.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дрони над Ставрополем атакували завод, який виробляє сапфіри для військової техніки РФ
Оренбурзький гелієвий завод є не лише єдиним у Росії підприємством із виробництва гелію, а й одним із найбільших у Європі. Його річна потужність дозволяє переробляти близько 15 млрд куб. природного газу.
Гелій – це критично важливий елемент для ракетобудування, авіації та космічної галузі. Зокрема, він використовується для створення тиску в паливних баках, що забезпечує безперебійне подання палива в ракетні двигуни.
Зазначений об’єкт безпосередньо залучений до забезпечення військових потреб РФ, а отже, є легітимною ціллю в умовах збройної агресії проти України.
У ніч на 10 серпня Сили оборони України атакували нафтопереробний завод у Саратовській області.
Внаслідок влучання дронів на території підприємства пролунали вибухи, виникла масштабна пожежа.
Саратовський НПЗ є одним із ключових об’єктів паливної інфраструктури РФ, який забезпечує російську армію нафтопродуктами. Його річна потужність переробки становить до 7 млн тонн нафти.