Комітет Сенату з розвідки проголосував за висунення Тулсі Габбард на посаду директора національної розвідки.
Про це повідомляє NBS News.
На підтримку кандидатури Габбард висловились девʼять із 17 членів профільного комітету Сенату. Тепер її має схвалити повний склад Сенату. Голосування ще не призначене.
Минулого тижня під час слухань Габбард була змушена відповідати на питання сенаторів стосовно своїх попередніх суперечливих заяв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп офіційно призначив Келлога спеціальним представником з питань України та Росії
Найбільше їй довелось пояснювати позицію стосовно Едварда Сноудена – викривача Агентства нацбезпеки США, який опублікував дані про шпигунську програму PRISM. Раніше Габбард виступала за помилування Сноудена, та на слуханнях змінила свою думку.
Габбард також скандально відома тим, що зустрічалась із сирійським диктатором Башаром Асадом, критикувала ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані, а також називала політику США щодо України другим Афганістаном. Вона неодноразово ділилася теоріями змови, зокрема заявляючи незабаром після вторгнення Росії в Україну, що в Україні існує понад 25 біолабораторій, що фінансуються США, які, якщо їх зламати, випустять і поширять смертельні патогени в США/світі.
У той же час, вона наголошує, що Росія залишається стратегічним конкурентом для США, і саме Москва відповідальна за війну в Україні.
На посаді директора Національної розвідки США Тульсі Габбард контролюватиме 18 розвідувальних служб з бюджетом близько 100 млрд дол. і служитиме головним радником Трампа з питань розвідки.
3 лютого президент США Дональд Трамп підписав офіційний указ про призначення Кіта Келлога спеціальним представником з питань України та Росії.
Трамп також заявив, що США “досягли значного прогресу у відносинах між Росією та Україною”.