У Національному природному парку “Тузлівські лимани” помітили рідкісних птахів – чоботарів.
Вони дуже постраждали через війну, повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв.
“Тиждень як до Національного природного парку “Тузлівські лимани” з Африки прилетіли чоботарі Recurvirostra avosetta. Цей вид птахів дуже постраждав під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну у зв’язку з бомбардуванням улюблених ними водно-болотних угідь у парку”, – наголосив науковець.
Чоботар синьоногий, шилодзьобка (Recurvirostra avosetta) 0 прибережний птах ряду сивкоподібних. Включено до Червоної книги України (статус – рідкісний), до Боннської та Бернської конвенцій. Це один з 4 видів роду, єдиний монотиповий вид у фауні України.
Довжина птаха – 42-47 см, вага до 350 г, живляться ракоподібними, личинками комах, червами, молюсками, зрідка насінням рослин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помітили рідкісну полярну сову з незвичайним забарвленням
Вид поширений у Південній Європі, Південній Азії, Африці. В Україні звичайний птах узбережжя Чорного й Азовського морів: від Дунаю до Східного Приазов’я. Зимує він на сході Середземномор’я.
До повномасштабного вторгнення в Україні гніздилося 5-7 тис. пар, головним чином у дельті Дунаю, на озерах Сасик, Шагани-Алібей-Бурнас, Малий Сасик, Акмонайських, Будацькому, Куяльницькому, Тилігульському, Молочному лиманах, Ягорлицькій, Тендрівській, Джарилгацькій, Каркінітській затоках, Сиваші, Олександрівській та Обитічній косах, у гирлі річки Берди, на Бердянській і Кривій косах. З 1990-х рр. чисельність зменшилася через втрату гніздових біотопів.
Страуси часто стають героями міфів та хибних уявлень. Одне з них стверджує, що ці великі птахи ховають голову в пісок, коли відчувають страх. Вчені розвіяли цей міф і пояснили справжню поведінку страусів у моменти небезпеки.
На відміну від птахів, які будують гнізда, страуси викопують неглибокі ямки в піску або бруду, щоб відкласти яйця. Обоє батьків кілька разів на день перевертають яйця, щоб забезпечити їм тепло. Здалеку може здатися, що страуси зариваються головою в землю.