В Україні черги по дрова. Які ціни й де можна придбати розповіли в Держагентстві лісових ресурсів

Головна Сторінка » В Україні черги по дрова. Які ціни й де можна придбати розповіли в Держагентстві лісових ресурсів

В Україні немає дефіциту деревини, хоча в лісництвах вже є черги з охочих запасти дрова на зиму.

Про це в ефірі телемарафону заявив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець. Він наголосив, що найбільші постачання державні сільгосппідприємства роблять для Збройних сил України, пише Суспільне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні не працюватиме третина цукрових заводів що відомо

“Є черга, у деяких районах вона сягає двох-трьох тижнів. Але ми збираємо запит з усіх областей. Сьогодні він суттєво перевищує нашу торішню заготівлю. Є в межах семи мільйонів кубометрів. Торік ми заготовили й реалізували 3,5 мільйона кубометрів”, розповів Болоховець.

Він вважає, що попри напружену ситуацію з дровами, деревини вистачить.

Він пояснив, що на 10 млн га лісів України щороку виростає близько 40 млн куб/м деревини, яку можна використати на дрова. З них в інші роки використовували 15-20 куб/м деревини.

“Зріст попиту пов’язаний з тим, що люди хочуть запастися і на цю, і на наступну зиму. Багато хто переходить на тверде опалення замість газу та електрики. Ряд соціальних закладів, зокрема школи й лікарні, теж переходять на тверде опалення. Державні сільськогосподарські підприємства роблять великі постачання Збройним силам України”, каже він.

Болоховець додав, що сьогодні вже перетнули межу в кількасот тисяч куб/м.

Де купити дрова та які ціни

“Дрова можна придбати безпосередньо в лісництвах (1651 в усій країні). Діє обмеження: до 15 куб/м на одну особу. Є в наявності колоті дрова, також можна домовитися про доправлення. Зараз міністерство довкілля створює інтернет-магазин дров”, пояснив Юрій Болоховець.

За його словами, ціна на дрова різна.

“Ціна різна. На півночі в межах 600-700 гривень, а на півдні й заході 1000-1200 гривень за метр кубічний. Це ціна на дрова, які заготовлені й зберігаються в лісі. Доправлення та переміщення це додаткові витрати”, підкреслив Болоховець.

Готовність України до нового опалювального сезону наближається до 70%.

Підготовка до зими триває, заявив 13 серпня міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов в ефірі національного телемарафону.