В Україні дешевшає картопля ‒ експерт зробив прогноз

Головна Сторінка » В Україні дешевшає картопля ‒ експерт зробив прогноз

Очікується, що в Україні може суттєво подешевшати картопля.

Ціни на неї знизяться наприкінці вересня на початку жовтня, коли з полів остаточно приберуть урожай. Про це заявив віцепрезидент Асоціації виробників картоплі України Нік Гордійчук, повідомляє Fresh Plaza.

За його словами, урожайність картоплі в цьому сезоні буде вищою порівняно з минулим.

“Це, безумовно, негативно вплине на ціну”, ‒ сказав Гордійчук.

За прогнозами, цього року в Україні буде надлишок урожаю картоплі. А її експорту практично не намічається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масло подешевшало, а цукор подорожчав: економіст розповів про ціни на продукти

“Сезон був вдалим для фермерів Західної України, Львова, Тернополя, Волині, де отримують регулярні опади в період вегетації. Деякі сорти показали себе дуже добре з врожайністю до 45-50 тонн з гектара без використання зрошення”, ‒ розповів Гордійчук.

За його словами, свій відбиток на картопляний сезон в Україні наклала також війна.

“Понад шість мільйонів людей виїхали з України, в основному жінки й діти, а це просто означає, що споживчий ринок в Україні скоротився. Це, своєю чергою, також призвело до зниження споживання чіпсів, в той час як переробники зменшують свої замовлення від виробників”, ‒ каже Гордійчук.

Він констатує, що ціни на картоплю уже зараз низькі, а можуть впасти ще нижче.

“Ми бачимо тенденцію до цін на картоплю. Ціна стартувала з 1,20 євро за кг ранньої картоплі в червні й знизилася до 0,16 євро/кг з ферми”, ‒ розповів експерт.

Водночас, за його словами, в Україні є дефіцит якісної картоплі. Тому супермаркети пропонують кращу ціну на картоплю хорошої якості ‒ на рівні 0,18-0,20 євро за кг.

Водночас ціни на картоплю можуть зрости в січні або лютому 2024 року.

В Україні на осінь дешевшають овочі нового врожаю. Зокрема, така тенденція на продовольчому ринку спостерігалася в серпні.

Так, морква у серпні порівняно з попереднім місяцем подешевшала на 63,0% до 17,6 грн за кг, цибуля ‒ на 50,0% до 18,1 грн за кг. Буряки у серпні коштували 14,6 грн за кг, що на 54,9% менше липневих цін.

Разом з тим подорожчали алкоголь та цигарки.