fbpx

В Україні хочуть дозволити щеплення без залучення лікаря

Головна Сторінка » В Україні хочуть дозволити щеплення без залучення лікаря

В Україні хочуть спростити доступ до вакцинації.

Медсестрам і медбратам планують в певних випадках дозволити робити щеплення без залучення лікаря, повідомляє пресцентр Міністерства охорони здоров’я.

“До щеплень допускатимуть медпрацівників, які пройдуть спеціальну підготовку з організації і техніки проведення щеплень і навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення серйозних реакцій на вакцину”, – ідеться в повідомленні.

Проводити вакцинацію хочуть дозволити працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю “Медсестринство”. Водночас за українцями залишать право вибору – погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи ні.

Визначили також перелік станів і ситуацій, за яких висновок лікаря про вакцинацію буде обов’язковим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учителів без щеплення почнуть відстороняти від роботи

МОЗ затвердило перелік організацій, працівники яких мають обов’язково вакцинуватися. Обов’язковій вакцинації підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій і структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, професійної, загальної середньої, початкової, позашкільної та дошкільної освіти й наукових установ.