В Україні кілька років можуть тривати відключення світла – експерт

Головна Сторінка » В Україні кілька років можуть тривати відключення світла – експерт

Електрику в Україні можуть вимикати впродовж кількох років.

За два роки необхідно максимально відновити пошкоджені енергооб’єкти, сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, передає “Обозреватель”.

Потім ще за три роки можна буде відновити генерацію до ситуації, коли обмежень споживачів взагалі не буде.

“Продовжується процес вибивання нашої генерації. Зараз загальна ситуація – це нестача генераційних потужностей у системі. Але все, що ми можемо зробити – це звикати до того, що це нормальний стан речей”, – сказав експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні всю добу діятимуть обмеження на споживання електроенергії

Відключення можуть відбуватися не щодня. Це може залежати від погоди, температури та пори року.

“Взимку складніше. Буде важким липень, перші декади серпня. Однак я впевнений, що вся критична інфраструктура буде загоєна”, – пояснив Харченко.

До повноцінного відновлення генерації електроенергію будуть відключати на кілька годин на день. Для Києва цей час буде більшим, ніж для інших регіонів.

По Україні відключення триватимуть по 4-6 год протягом доби. У Києві 6-8 год.

В Україні ситуація зі світлом для споживачів буде складнішою цього тижня, ніж в останні дні травня. На це впливає три фактори, заявив голова компанії Укренерго Володимир Кудрицький.

Йдеться, зокрема, про виведення у плановий ремонт двох блоків атомних електростанцій, наслідки російських обстрілів об’єктів енергетики та прогнозоване зростання споживання.