В Україні ліквідували потужний наркосиндикат, що заробляв сотні мільйонів за місяць – начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Торгало

Головна Сторінка » В Україні ліквідували потужний наркосиндикат, що заробляв сотні мільйонів за місяць – начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Торгало

Потужна злочинна організація хотіла відновити свій вплив та заробляла сотні мільйонів гривень, виробляючи та продаючи наркотики. 38 членів “Двадцятівських” поліція затримала торік. Для ліквідації наркосиндикату було залучено 700 поліцейських та проведено понад 180 одночасних обшуків. П’ятнадцять зловмисників отримали підозру. Фігуранти перебувають під вартою. Про це повідомив Департамент боротьби з наркозлочинністю Нацполіції на своїй сторінці у Facebook.

За словами начальника ДБН Нацполіції Дмитра Торгала, реалізація наркоугруповання вимагала від правоохоронців високого професіоналізму та нестандартних підходів і стала однією з наймасштабніших кейсів у сфері боротьби з великим наркобізнесом.

“Ми вели “Двадцятівських” не один місяць. Це одна з найпотужніших банд, масштаб роботи якої сягав території майже всієї України, а прибутки від злочинної діяльності – більше сотні мільйонів у місяць. Залишки цього потужного угруповання ліквідовані. Ми мали справу не просто з ОЗГ. “Двадцятівські” були легендарними в своєму колі. Вони будували складні злочинні схеми та легалізовували доходи, зокрема через купівлю дорогих авто для служби таксі. Система внутрішніх розрахунків була виключно через криптовалюту. Тож реалізувати їх викриття і затримання було непросто. Вдячний колегам за високий професіоналізм і нестандартні підходи, що дозволило виявити слабкі місця і затримати залишки наркобанди”, – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацполіція не хоче роздавати повістки – Вигівський

Злочинна організація поширювала наркотики майже по всій території України. У Кривому Розі працювали три потужні нарколабораторії. Лише одна з них давала 420 тисяч разових доз психотропу ринковою вартістю понад 105 млн грн. Крім того, зловмисники також займалися вирощуванням і збутом канабісу.

Упродовж року лідер групи заробив майже мільйон доларів. Частину прибутку легалізував, купивши 44 автомобілі. Їх пізніше передав таксопарку.

Під час обшуків правоохоронці вилучили 266 кг наркотиків, психотропів та прекурсорів.

За результатами спецоперації п’ятнадцятьом особам повідомлено про підозру. Фігурантам суд вже обрав запобіжний захід – тримання під вартою. За вчинені правопорушення зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронці в шести областях України провели затримання учасників озброєної злочинної організації, які скоювали напади на “криптовалютників”.

Зловмисники викрадали наближених до майбутніх жертв осіб, щоби дізнатися деталі їхнього побутового життя, наявність системи безпеки в будинках, повідомила Нацполіція.