В Україні подешевшав автомобільний газ: які ціни на АЗС

Головна Сторінка » В Україні подешевшав автомобільний газ: які ціни на АЗС

За тиждень з 13 по 21 травня роздрібні ціни на скраплений газ зменшилися на 8 коп./л, до 26,76 грн/л.

Найбільше за тиждень – на 1 грн/л – подешевшав газ у харківській мережі U.GO, найменше – на 0,09 грн/л – у “БРСМ-Нафта”. В інших мережах середнього і нижнього цінового діапазону ціна на газ знизилася на 0,10-0,75 грн/л. Про це повідомляє Консалтингова група “А-95”, посилаючись на дані власного моніторингу.

“Авантаж” за тиждень зменшив ціну на 0,7 грн/л, і повернув собі статус утримувача найменших цін з 24,75 грн/л на стелі.

Різниця між вартістю ресурсу в мережах преміум- і дискаунт-сегмента за тиждень зросла на 0,40 грн/л і на 20 травня становить 2,88 грн/л.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві стрімко здорожчали квартири: вартість по районах

Зі слів роздрібних операторів, середня чиста маржа на АЗС коливається у проміжку 1,5-2 грн/л, що загалом є непоганим показником.

“Утім, на тлі хронічно слабкої реалізації загальна картина виглядає вже не так привабливо. При цьому всі очікують, що після підсилення мобілізації військовозобов’язаних вдарить по продажах з новою силою”, – повідомили в Консалтинговій групі.

У Консалтинговій групі також зазначили, що більш активному зниженню вартості газу сприяє збереження нисхідної динаміки на гуртовому ринку.

Так, за минулий тиждень середня дрібногуртова ціна на ресурс знизилася на 950 грн/т (0,51 грн/л), до 38 980 грн/т (21,05 грн/л) за умови постачання FCA.

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про значне підвищення акцизів на пальне.

Документ має назву “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського союзу у частині акцизного податку”.