В Україні помітно знизилася ціна на помідори: аналітики назвали причину

Головна Сторінка » В Україні помітно знизилася ціна на помідори: аналітики назвали причину

В Україні цього тижня помітно знизилася ціна на імпортні томати.

Після подорожчання цієї продукції тижнем раніше, темпи збуту турецьких помідорів значно знизилися, а пропозиція навпаки зросла. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

В умовах, що склалися, продавці прийняли рішення знизити відпускні ціни на імпортні томати, щоб не допустити скупчення нереалізованої продукції на складах оптових компаній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопля дешевшає через невисокий попит

За даними щоденного моніторингу проєкту, сьогодні тепличні помідори виробництва Туреччини надходять у продаж по 70-80 грн/кг ($1,79-2,04 /кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж тижнем раніше.

Як зазначають ключові гравці ринку, знижувати ціни в цьому сегменті доводиться з кількох причин. Так, збільшення пропозиції імпортної продукції провокує знижувальний тренд у сегменті тепличних томатів, тоді як темпи збуту істотно сповільнилися.

У результаті, сьогодні імпортний томат в Україні вже коштує в середньому на 20% дешевше, ніж у першій половині квітня 2023 року. При цьому більшість операторів ринку схильні вважати, що знижувальний ціновий тренд у даному сегменті переважатиме на ринку і наступного тижня.

В Україні відзначається стрімке зниження цін на тепличні огірки.

Тепла погода, що встановилася практично на всій території країни ще з середини минулого тижня, помітно прискорила дозрівання місцевих тепличних овочів, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Тож через різке зростання пропозиції продукції на внутрішньому ринку українські виробники змушені так само стрімко знижувати відпускні ціни.