В Україні провели унікальну операцію: хворій на рак 18-річній дівчині пришили ногу задом наперед

Головна Сторінка » В Україні провели унікальну операцію: хворій на рак 18-річній дівчині пришили ногу задом наперед

У Львові 18-річній дівчині з раком кісток лікарі провели унікальну операцію.

Аби зберегти функціональність ноги дівчині з онкологією, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили задом наперед. Про це повідомили у дитячій лікарні Святого Миколая.

Про свій небезпечний діагноз – рак кісток – Юлія з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Дівчина вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз – остеосаркома 2B стадії.

Хвору почали лікувати онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала і могла вбити дівчину.

“Подальше поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб терміново видалити уражену стегнову кістку. Але у Юлі рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні”, – йдеться у повідомленні медзакладу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американці вперше в світі пересадили ціле око

Хірурги пояснили, що ротаційна пластика – це хірургічне втручання у дітей, під час якого через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки задом наперед.

Стопа стає виконувати роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і, наскільки це можливо, зберегти чутливість та рухливість кінцівки.

Аби поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст: Івано-Франківська, Львова та Києва.

Спочатку хірурги видалили у Юлії уражені саркомою кістки – частину стегна, гомілки та колінного суглоба. Наступний етап операції – та сама ротаційна пластика.

Команда з’єднала дві кістки різних діаметрів – стегнової та великогомілкової, останню при цьому розвернули на 180 градусів – п’яткою вперед. Після цього наклали гіпс та зафіксували металевою пластиною.

Рідкісна для України операція минула успішно.

Юля вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію та боротьбу з недугою.

Коли ж нога остаточно загоїться і в дівчини з’явиться більше сил, вона зможе займатися із фізичним терапевтом та розробляти ногу. Потім на Юлю чекає протезування.

Вперше в історії української медицини прооперували немовля, в якого була вкрай рідкісна вроджена вада серця.

Йдеться про 8-місячну дівчинку Ніколь з Тернополя. Одразу після народження лікарі почули шуми в серці немовляти. І виявили дуже рідкісну патологію, яка зустрічається лише у 0,15% дітей, що народжуються з вадами серця, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.