В Україні спостерігається здорожчання м’яса: на який вид найвища ціна

Головна Сторінка » В Україні спостерігається здорожчання м’яса: на який вид найвища ціна

Середня роздрібна ціна охолодженої свинини у кінці передвеликоднього тижня становила 194,4 грн/кг, що менш ніж на пів відсотка перевищує показник відповідного періоду минулого року.

Помітніше відхилення цін спостерігалося на преміальні та сезонні частини. Про це повідомили в Асоціації свинарів України.

“Наприклад, стейк та вирізка були відповідно на 9% та 12% дорожчими, ніж напередодні свята торік, а ошийок – на 11%. Натомість стегнова частина, лопатка та грудинка були відчутно дешевшими: перші дві позиції на 11%, а остання – на 9%. Тож це збалансувало середню роздрібну ціну свинини напередодні святкових вихідних”, – уточнюють в АСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартував сезон черешні: які ціни

І додають, що інші види м’яса дещо здорожчали як щодо передсвяткового тижня, так і в середньому за квітень.

Зокрема, курятина та індичатина перед Великоднем були на 6% та 5% дорожчими, ніж торік, а середня квітнева ціна на ці види м’яса порівняно з березневою зросла на 1,1% та 0,6% відповідно.

“Найпомітніше подорожчала яловичина: на понад третину проти минулого квітня і майже на 4% порівняно з першим місяцем весни”, – підсумували в асоціації.

В Україні минулого тижня зросли оптові ціни на цибулю.

Середня ціна в дрібному опті сягнула 18 грн/кг, а у верхньому ціновому сегменті ціни вже сягають 22 грн/кг, повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Таким чином середня оптова ціна зросла одразу в півтора раза за два тижні.