В Україні стартував сезон черешні: які ціни

Головна Сторінка » В Україні стартував сезон черешні: які ціни

Сезон української черешні цього року розпочався майже на три тижні раніше.

Це сталося завдяки сприятливим погодним умовам, які зумовили швидше дозрівання врожаю. Про це повідомила керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції Тетяна Попович, передає Agroportal.

Вона пояснила. що цьогорічний старт продажів української черешні значно відрізняється від дати початку сезону минулого року, яка припадала на 30 травня.

“Сприятливі погодні умови зумовили швидше дозрівання врожаю. Оскільки на ринку вже присутні чималі партії ягоди, ціна відчутно знизилась порівняно з минулим роком. Сьогодні вітчизняна черешня коштує на 16% дешевше, ніж на старті продажів минулого року”, – цитує її слова пресслужба ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчала цибуля

Зазначається, що вартість закарпатської ягоди на ринку складає сьогодні 75-120 грн/кг.

Наразі український ринок поволі отримує партії ранніх черешень в очікуваннях майбутніх постачань, які можуть включати високоякісні вітчизняні черешні. Якщо погодні умови залишаться сприятливими, можна говорити про зниження цін.

“Загалом черешневий сезон в Україні сьогодні демонструє суміш переваг раннього старту та регіональні виклики у логістиці, що може призвести до різноманітних сценаріїв ціноутворення та доступності продукції за мірою розвитку сезону”, – підсумувала фахівець.

Ціни на деякі овочі в Україні продовжують знижуватися.

Зокрема, йдеться про ранню картоплю та капусту. За інформацією аналітиків East fruit, після тривалого періоду стагнації почали зростати відпускні ціни на ріпчасту цибулю врожаю 2023 року. Дорожче, ніж тижнем раніше, продавалася морква.

Водночас стрімко знижувалися ціни на огірок і подешевшали томати. Крім того, падають ціни на редис через збільшення пропозиції.