В Україні стрімко дешевшає картопля нового врожаю: які ціни пропонують на ринку

Головна Сторінка » В Україні стрімко дешевшає картопля нового врожаю: які ціни пропонують на ринку

Ціна на картоплю врожаю 2024 року в Україні продовжує стрімко знижуватись.

Насамперед, тиск на ціни чинить досить велика пропозиція, тоді як темпи збуту картоплі дуже невисокі. Як результат, виробники знижують ціни, щоб у такий спосіб активізувати збут, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Проте, зізнаються аграрії, навіть такі заходи не мають очікуваного ефекту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кавуни сильно подешевшали: що сталося

Так, на даний момент українські виробники пропонують до продажу картоплю нового врожаю по 11-16 грн/кг ($0,27-0,39/кг), що в середньому на 26% дешевше, ніж тижнем раніше.

Основною причиною зниження цін на картопля є так званий сезонний фактор, коли обсяги пропозиції цієї продукції на ринку збільшуються практично щодня.

Аналітики зазначають, що на сьогоднішній день вартість картоплі в Україні вже в середньому на 11% нижча, ніж за аналогічний торішній період. При цьому виробники не виключають, що тенденція зниження ціни в цьому сегменті може зберегтися і далі, в міру збільшення пропозиції картоплі на ринку.

На українському ринку продовжує стрімко дешевшати огірок, незважаючи на те, що у стаціонарних тепличних комбінатах вибірки врожаю першої сівозміни з кожним днем ​​стають дедалі меншими.

Таке різке зниження ціни учасники ринку пов’язують із початком масового продажу огірка відкритого ґрунту.