В Україні відкрився третій табір для полонених росіян

Головна Сторінка » В Україні відкрився третій табір для полонених росіян

Через велику кількість росіян, які здалися в полон, і фактичне блокування обмінів російською стороною Україна змушена відкривати нові місця утримання військовополонених.

Зокрема, відкрився новий табір для утримання військовополонених під назвоюЦентр-3. Він прийняв перших російських військовополонених, повідомив проєкт “Хочу жити” у середу, 29 травня.

Ймовірно, це не останній табір для військовополонених росіян, який цього року розпочав роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ звинуватила Україну в призупинені обміну військовополоненими

Вказано, що полонені росіяни утримуються не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецділянках при СІЗО.

Росіяни можуть працювати, займатися спортом і дозвіллям, отримувати посилки і грошові перекази, спілкуватися з рідними. Також до них пускають представників Червого Хреста.

“Усього цього цього українські військовополонені в Росії позбавлені, хоча Росія і є підписантом Женевських конвенцій”, – наголосили в проєкті.

Як відомо, окрім нового табору Центр-3 в Україні працюють також табори Захід-1 і Захід-2.

Країна-агресорка Росія гальмує обміни військовополоненими.

Єдина проблема – це небажання російської сторони проводити обмінні процеси. Про це сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, який прокоментував слова Папи Римського Франциска про необхідність провести обмін полоненими у форматі “всіх на всіх”.