В Україні запровадять самоізоляцію, щоб запобігти розповсюдженню штаму “Омікрон”

Головна Сторінка » В Україні запровадять самоізоляцію, щоб запобігти розповсюдженню штаму “Омікрон”

Щоб запобігти появі в Україні штаму КОВІД під назвою “Омікрон”, МОЗ запровадив обов’язкову самоізоляцію на 14 діб для всіх, хто щойно прибуває з країн Південної Африки.

Що відомо про найновіший варіант коронавірусу

Штам, який отримав назву “Омікрон”, виявили 11 листопада у Ботсвані, та наприкінці місяця він вже з’явився у багатьох європейських країнах, США, Австралії, Канаді. Південноафриканський штам COVID стурбував ВОЗ, фахівці якого відмітили, що новий різновид має надзвичайну кількість ускладнених мутацій. Деякі з них занепокоюють своїм потенційно негативним впливом на шлях пандемії. Всесвітня організація закликала всі країни якнайшвидше прискорити темпи вакцинації та своєчасно коригувати заходи, які стосуються міжнародних подорожей.

Епідеміологічні дослідження нового різновиду COVID ще тривають. Перші випадки інфікування “Омікроном” було зафіксовано серед молоді, яка, зазвичай, відрізняється легшим перебігом захворювання. Для з’ясування усіх особливостей хвороби, викликаної новим штамом, потрібен час до кількох тижнів. Також необхідно вивчати взаємодію цього варіанту КОВІД з наявними вакцинами.

МОЗ розробляє заходи протидії розповсюдження “Омікрону”

Урядовий портал 29 листопада повідомив, що Україна посилює захисні дії від штаму “Омікрон”. За словами Віктора Ляшка новий різновид на території країни ще не було виявлено. Проте МОЗ оперативно розробляє запобіжні заходи, які мають перешкодити зараженню громадян найновішим варіантом КОВІД. Першим кроком, до якого вдалось Міністерство охорони здоров’я, стало введення двотижневої самоізоляції для всіх, хто повернуся з Південної Африки, провівши там понад 7 діб протягом останніх 2-х тижнів.

Портал Meta повідомляє, що Міністерство закордонних справ закликає українців утриматись від подорожей до Південної Африки. До переліку потенційно небезпечних країн віднесено:

ПАР;

Ботсвану;

Мозамбік;

Зімбабве;

Лесото;

Есватіні;

Намібію.

Українцям, які безпосередньо знаходяться на території зазначених держав, МОЗ наполегливо рекомендує виконувати всі протиепідемічні вимоги. У випадку появи характерних симптомів, негайно звертатись до місцевих медичних установ. Посольство України в ПАР оголосило про відкриття цілодобової телефонної підтримки для надання консульської допомоги співвітчизникам.