Мінекономіки спільно з Мінцифрою працюють над проєктом “єБронювання”
Це сервіс, завдяки якому процедура бронювання буде проводитися в електронному режимі, розповів замісник міністра економіки Ігор Фоменко.
Попередньо сервіс мав би повноцінно запрацювати приблизно через три місяці.
“Це буде послуга, де підприємство створюватиме свій кабінет, заходитиме, вводитиме дані військово-облікової спеціальності, дані працівників. Автоматично з Пенсійного фонду та податкової підтягуватиметься вся необхідна інформація. І потім, чи не автоматично, якщо немає обмежень , видаватиметься електронне бронювання”, заявив Фоменко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військкомати стануть ЦНАПами: у Міноборони анонсували зміни
Зі слів чиновника електронне бронювання матиме QR-код, а також його можна буде роздрукувати.
Cтаном на липень 2023 року понад 500 тисяч військовозобов’язаних мають бронь. Близько 4000 підприємств визнані критично важливими, адже виготовляють товари та продукцію необхідну для забезпечення базових потреб населення та армії. Також до критично важливих віднесли компанії, які мають великий внесок в економіку країни або окремого регіону.
Верховна Рада розширила список осіб, які підлягають мобілізації.
Нововведення торкнуться осіб, які мають родичів з інвалідністю. Вони прописані в законопроєкті № 9342, який у другому читанні затвердив парламент. Зокрема закон передбачає скасування право на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю.
Після підписання закону президентом не служити можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.