В Україні збудують чотири нових атомних реактори

Головна Сторінка » В Україні збудують чотири нових атомних реактори

Влітку чи восени 2024 року в Україні почнуть будувати чотири нових атомних реактори.

Це дозволить компенсувати втрачені енергетичні потужності, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомляє Reuters.

Реактори збудують на Хмельницькій АЕС.

“Думаю, влітку-восени розпочнемо будівництво. Нам потрібні корпуси реакторів, які доведеться імпортувати. Ми хочемо відразу зробити третій і четвертий блоки. Хочемо компенсувати ті, що на Запорізькій АЕС”, – пояснив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксували рекордний рівень споживання електроенергії: Укренерго звернулося до споживачів

Два блоки будуть базуватися на обладнанні російського виробництва, яке хочуть завести з Болгарії. Це будуть реактори та відповідне обладнання.

“Зараз ведемо переговори з нашими болгарськими партнерами щодо двох реакторів, які ми хочемо імпортувати”, – додав Галущенко.

Два інші редактори будуть вироблені західною компанією Westinghouse.

Перші результати цих проєктів можна отримати вже за 2,5 роки, сказав міністр.

Три атомні електростанції на підконтрольній Україні території зараз виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії.

Морозна погода впливає на енергосистему в Україні.

Тож найближчим часом енергетики можуть запровадити планові відключення. Про це в ефірі телемарафону повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

За оцінками експерта, після масштабних ракетних ударів ЗС РФ 2023 року деякі енергетичні блоки перебувають в аварійному стані.

Під час похолодань дефіцит потужностей в енергосистемі може сягати понад 2 ГВт.