fbpx

В України змінилися правила вступу до інтернатури

Головна Сторінка » В України змінилися правила вступу до інтернатури

З 2022 року почнуть діяти нові правила вступу до інтернатури.

Про це повідомляє МОЗ.

Серед основних змін конкурс за рейтингом (буде враховуватись середній бал, результати КРОК-2 та об’єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту); електронна система відповідного рейтингового розподілу (випускник самостійно обиратиме бажану спеціальність, базу стажування та заклад вищої освіти, де проходитиме підготовку в інтернатурі, а також визначає свої пріоритети (щонайбільше 5)).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Японії розробляють вакцину від коронавірусу на все життя

Щодо державного замовлення, то МОЗ також формуватиме місця згідно з реальними потребами.

Окрім цього, кожного року буде розроблятися критерії визначення баз стажування та їх перелік. Майбутні лікарі проходитимуть підготовку в інтернатурі лише у спроможних закладах охорони здоров’я, де можна здобути сучасні знання та набути необхідних практичних навичок.

Водночас з 1 січня втрачають чинність наказ МОЗ від 19 вересня 1996 року № 291 “Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів” та наказ МОЗ від 23 лютого 2005 року № 81 “Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів”.