В Умані помер хасид-прочанин – поліція

Головна Сторінка » В Умані помер хасид-прочанин – поліція

В Умані Черкаської області помер один із прочан-хасидів, які прибули на святкування єврейського Нового року Рош га-Шана.

Слідів насильницької смерті не виявлено, в коментарі “Суспільному” повідомила 17 вересня речниця поліції регіону Зоя Вовк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як хасиди святкують Рош га-Шана: фото та відео з Умані

“Під час святкування Рош га-Шана одному з прочан стало погано, а медики на місці події констатували смерть хасида”, розповіла вона.

Загалом в Умань, за даними Міністерства внутрішніх справ України, прибуло понад 32 тис. хасидів.

В Умані на Черкащині відзначають 5784 юдейський Новий рік Рош га-Шана. У 2023-му він припав на 15-17 вересня.

Щоб дістатися Умані хасиди платять тисячі доларів і витрачають на дорогу кілька діб. Їдуть до свого духовного лідера Раббі Нахмана, який похований в Умані.

Рабин Нахман духовний лідер і засновник брацлавського хасидизму. Народився 4 квітня 1772 року в селищі Меджибіж, яке тоді було частиною Речі Посполитої, а нині це Хмельницька область. З юності праведник проводив час у молитвах, відвідував багато синагог.

З 1800-го жив у селі Медведівка, у місті Златопіль, селищі Брацлав на Вінниччині. 1810 року переїхав до Умані, де помер 16 жовтня. Відтоді його послідовники почали на юдейський новий рік приїжджати на його могилу, як він і заповідав. Над похованням рабина звели могильний комплекс, де віряни моляться та проводять свої обряди.