В уряді назвали весь бюджет оборони. Грошей на закупівлю зброї дуже мало

Головна Сторінка » В уряді назвали весь бюджет оборони. Грошей на закупівлю зброї дуже мало

Україна має на цей рік $6 млрд на закупівлю озброєнь, зокрема в українських виробників.

Про це сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін журналістам, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

“Весь бюджет оборони на 2024 рік – близько $40 млрд. Із цієї суми $30 млрд – зарплати і виплати військовослужбовцям, з решти $10 млрд без урахування витрат на ПММ і форму, на купівлю озброєнь залишається $6 млрд”, – заявив міністр.

Говорячи про шість мільярдів, Камишін заявив: “Це та сума, яку ми сьогодні маємо в контрактах для наших виробників, насамперед українських. І це дуже мало, оскільки наші виробничі можливості втричі більші”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У командуванні ЗСУ відбулися кадрові зміни

Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості з подальшим переданням цієї техніки, озброєнь ЗСУ, сказав міністр.

Камишін заявив, що Україна готова закривати потреби за рахунок власного виробництва за низкою позицій. У 2024 році – це бронетехніка, всі види (наземні, літальні, морські) безпілотних систем, артилерійські системи, сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості.

У лютому президент Володимир Зеленський доручив створити у Збройних силах України окремий рід сил для безпілотників.

Кабінет міністрів виділив додаткові 5 млрд грн для закупівлі дронів.

Потрібно більше ефективних українських безпілотників, сказав Зеленський.