В уряді заявили про спрощення усиновлення

Головна Сторінка » В уряді заявили про спрощення усиновлення

Міністерство соціальної політики заявило про спрощення усиновлення і влаштування дітей в інші сімейні форми виховання.

22 березня Кабінет міністрів ухвалив відповідні зміни до нормативно-правової бази, повідомило міністерство.

Родина, яка перебуває у процесі усиновлення дитини, зможе забрати дитину до себе раніше, ніж суд ухвалить рішення, сказали.

Тимчасове влаштування дитини до сім’ї потенційних усиновлювачів буде можливим за умови, якщо сім’я або одна людина – кандидат в усиновлювачі:

отримала позитивний висновок райдержадміністрації або виконавчого органу міської або районної у місті ради про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини;

подала до суду заяву про усиновлення дитини, повідомило Мінсоцполітики.

Термін дії довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшили до 24 місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переказ коштів готівкою: Нацбанк зробив роз’яснення

Оформити опіку чи піклування над дитиною, якщо другий з подружжя перебуває на військовій службі, стане простіше, сказали.

“Згідно з правилами, подавати висновок про стан здоров’я повинні обидва з подружжя, а не тільки людина, яка бере дитину під опіку. Відтепер той, хто служить, зможе подати такой висновок протягом 15 календарних днів після повернення”, – повідомили в уряді.

Родини (сім’ї родичів, знайомих, а також прийомні і дитячі будинки сімейного типу) отримуватимуть грошову допомогу на час тимчасового влаштування дитини – ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування, сказали.

Після завершення навчання майбутні усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни отримуватимуть довідку протягом п’яти робочих днів. Установа, яка проводила навчання, має надіслати довідку до служби у справах дітей електронною поштою і одночасно зателефонувати до служби у справах дітей, щоб попередити про готовність довідки.

“Оформити опіку/піклування над дитиною як і раніше, зможуть хрещені батьки. Але додається вимога, що людина мала бути хрещеною мамою/татом до моменту, коли дитина набуває статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це усуне можливість для деяких дорослих недоброчесно використати ситуацію”, – заявило Мінсоцполітики.

Вагітні жінки мають можливість самі обирати, коли йти у декретну відпустку: з 30 тижня вагітності або пізніше. Про оформлення декрету розповіло Міністерство охорони здоров’я.

Українки, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю, мають право на отримання лікарняних у зв’язку з вагітністю і пологами, повідомило Мінсоцполітики.