В ВМС заявили, що окупанти могли накопичити запас ракет “Калібр”

Головна Сторінка » В ВМС заявили, що окупанти могли накопичити запас ракет “Калібр”

Для окупантів ракети “Калібр” справді є чи не найціннішим активом.

Не варто думати, якщо ворог не виводить своїх кораблів, то так триватиме завжди, прокоментував речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук “24 каналу” заяву очільника ГУР Кирила Буданова про те, що обстріли “Калібрами” можуть відновитися.

“Звісно, вони могли накопичувати, але враховуючи ту величезну паузу, яку вони витримали в застосуванні, то цілком можливо, що вони їх накопичили й скоріш за все ВПК все одно їх робить”, – розповів Плетенчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буданов попередив українців про небезпеку “Калібрів”

У Росії була проблема з логістикою, яка мала стати тимчасовою, але затягнулася в часі.

“Але все-таки технічні характеристики цих ракет виявилися зовсім не такими, якими їх малювала російська пропаганда. Ці цілі досить нам знайомі, навіть попри те, що фактично повномасштабний напад Росії розпочався з обстрілів саме цими ракетами”, – додав Плетенчук.

Інколи ці ракети збивали навіть великокаліберними кулеметами з землі. Поки можна констатувати, що носії крилатих ракет не застосовуються і в море вони фактично не виходять.

“Калібр” – це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина – опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 км. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.