Активність російського корабельного угруповання в Чорному та Азовському морях упродовж минулого тижня була нетиповою.
РФ в Азовському морі 21 березня збільшила свою присутність до двох кораблів, заявила начальниця пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк, передає “Укрінформ”.
“Нетипова активність корабельного угруповання продиктована відповідними подіями: це і повітряний інцидент над Чорним морем, коли був збитий безпілотний розвідник, а друге це коли ми вже усвідомили, що було зображено візит кремлівського лідера до Маріуполя”, ‒ сказала вона.
На думку Гуменюк, активність ворожих кораблів навколо місця перебування начебто президента Росії була зроблена для імітації певних дій.
“З іншого боку це була свого роду демонстрація прапора у військовому розумінні, тобто своєї переваги на певному театрі морський дій. Якщо зазвичай росія тримає в Азовському морі один корабель, то минулого тижня і зараз спостерігається дві одиниці”, ‒ додала речниця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чіткий сигнал” в ЗСУ прокоментували вчорашні вибухи в Джанкої
Водночас активність російських ракетоносіїв у Чорному морі паралельно з ворожою авіацією виглядало як символічне приготування до ракетних ударів. Однак через брак ракет всі ці дії були лише демонстрацією сили.
Після останнього масованого ракетного удару у Росії залишилося менше 50 гіперзвукових ракет “Кинджал”. Під час останнього обстрілу російські агресори застосували 63 крилаті ракети для обстрілу української енергетичної інфраструктури. З них 31 це Х-101/555, 20 “Калібрів”, шість одиниць Х-22 та шість гіперзвукових “Кинджалів”. Це 11% від їхньої загальної кількості.
“Калібр” ‒ це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 кілометрів. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.
“Кинджал” це авіаційний ракетний комплекс із високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою. Ракети “Кинджал” запускають з літаків-носіїв, після чого вони летять із гіперзвуковою швидкістю (в 10 разів вище швидкості звуку) і маневрують у польоті. Загальна конструкція ракети приблизно така ж, як у комплексу “Іскандер”, однак з модифікованою секцією наведення. Вона здатна вражати і нерухомі, і мобільні цілі. Бойова частина еквівалентна 4 тис. кг тротилу.
Після запуску ракета піднімається на висоту близько 20 км, а потім падає на ціль, як звичайна балістична ракета. Через це її важко збити системам ППО. Основним носієм ракет комплексу “Кинджал” є модифікований літак МіГ-31К. Один борт здатен нести одну ракету.