В ЗСУ сказали, чи може РФ збивати ракети Storm Shadow

Головна Сторінка » В ЗСУ сказали, чи може РФ збивати ракети Storm Shadow

Повітряні сили України задоволені роботою далекобійних ракет Storm Shadow.

Попри те, що вони низько летять, Україна не виключає, що РФ може їх збивати, заявив 1 серпня речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону, передає Gazeta.ua.

“Storm Shadow, SCALP, і той же у перспективі, сподіваюся, Taurus це ракети, які летять доволі низько. Перехопити їх звичайними засобами ППО надзвичайно важко. Ті ж самі Х-101. Я маю на увазі такі ж по класу. Тому виключати те, що Storm Shadow збивають, не можна. Але Storm Shadow уже показали, що долітають. І долітають дуже гарно, що нам дуже подобається”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Повітряних силах розкрили подробиці удару по Кривому Рогу

Storm Shadow авіаційна крилата ракета класу “повітря-земля”. Вона запускається з літаків Tornado, Rafale, Mirage 2000 і Eurofighter Typhoon. Призначена для знищення цілей, захищених засобами протиповітряної оборони. Дальність такої ракети 560 км. Експортні Storm Shadow, які, найімовірніше, отримала Україна, відрізняються. Їхня дальність менша майже вдвічі та становить 250-290 км.

Ракети дуже тихі й летять низько. Крім того, вони мають потужні засоби радіолокаційної протидії. Вона підтримує інерціальне та GPS-наведення, під час підльоту до цілі застосовується теплова головка з режимом розпізнавання та відповідності рельєфу місцевості.

Російські пропагандисти активно тиражували вчора відео, на якому нібито зафіксовано знищення ракети Storm Shadow.

Водночас про жодне знищення на цих кадрах говорити не доводиться. На записі дійсно видно “захоплення” Storm Shadow. Але потім ракета починає пікірувати й успішно вражає власну ціль.

Відео бойової роботи ЗРПК “Панцир-С1” публікували із заголовками про знищення ракети Storm Shadow. Але є нюанс. Ракета Storm Shadow не була знищена.