Вадим Зеленюк взяв у полон шістьох окупантів

Головна Сторінка » Вадим Зеленюк взяв у полон шістьох окупантів

22 серпня на Донеччині загинув майор спецпідрозділу “Омега” Національної гвардії України 34-річний Вадим ЗЕЛЕНЮК із міста Красилів Хмельницької області. 6 жовтня посмертно йому надали звання Героя України.

 Того дня група Вадима отримала завдання відбити штурм ворога й закріпитися на визначених рубежах, розповідає товариш Олександр Очеретяний. З допомогою двох протитанкових ракет майор Зеленюк знищив дві ворожі броньовані машини піхоти разом з екіпажами. Під час пересування, прикриваючи побратимів, він отримав вогнепальне поранення. Але й далі вів вогонь. А потім група потрапила під мінометний обстріл. Вадима смертельно поранило осколком.

Вадим Зеленюк із дитинства займався спортом. Був багаторазовим чемпіоном України та Європи з бойового самбо та дзюдо. Мав Кубок президента України з рукопашного бою.

Закінчив Національний університет внутрішніх справ. Був бійцем окремого загону спецпризначення “Омега” Нацгвардії. З 2014 року виконував бойові завдання на Донбасі.

З перших днів російського вторгнення в Україну Вадим Зеленюк входив до складу групи, яка проводила розвідку цілей і коригувала артилерійський вогонь у Київській області. Потім воював на Харківщині. Брав участь у бойових діях на Ізюмському напрямку. В одному з населених пунктів знищив чотири одиниці бронетанкової техніки. У Сіверськодонецьку на Луганщині разом із побратимами звільнив, зачистив і утримував визначений рубіж. Тоді знищив велику кількість ворога. Взяв у полон шістьох росіян. Зеленюк отримав медаль “За військову службу Україні”.

 Вадим вирізнявся щирістю та відвертістю. Завжди був готовий допомогти. Мав власну точку зору, вмів її відстоювати, говорить президент Національної федерації самбо України Вадим Рогач. На початку війни він мав вибір між спортивною і військовою кар’єрою. Обрав захист батьківщини. Наступного року ми плануємо започаткувати все­український турнір на його честь.

Вадима Зеленюка поховали в селі Пилипи на Хмельниччині. Залишилися батьки й сестра Юлія.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”