fbpx

“Вагнергейт”: ТСК не знайшла слідів зриву спецоперації з боку Офісу президента

Головна Сторінка » “Вагнергейт”: ТСК не знайшла слідів зриву спецоперації з боку Офісу президента

Президент Володимир Зеленський не давав наказу на скасування затримання “вагнерівців”, а керівник Офіса президента Андрій Єрмак не мав повноважень віддати такий наказ.

Витоку інформації з боку України не було, вважає тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розглядала справу “вагнерівців”, заявила в понеділок голова ТСК і нардепка від “Слуги народу” Мар’яна Безугла, пише “Цензор.НЕТ”.

“Комісія дійшла висновку, що заходи із затримання “вагнерівців” почали планувати влітку 2020-го, тому п’ятий президент Петро Порошенко не міг їх санкціонувати. Водночас із 2018 року українські спецслужби проводили розвідувальні заходи щодо членів російських приватних воєнних компаній, зокрема ПВК “Вагнер” і “Мар”, які воювали та скоювали злочини на Сході України”, – сказала вона.

Документацію щодо затримання “вагнерівців” почали готувати лише після їхнього затримання в Мінську. У зв’язку із цим ТСК рекомендує низку заходів щодо покращення роботи української розвідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Bellingcat випустить розслідування про затримання “вагнерівців” у Білорусі

29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної воєнної компанії “Вагнер”. Попри запити України про екстрадицію бойовиків білоруська влада передала їх Росії.

Українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання “вагнерівців”, для чого виманили їх у Білорусь. ЗМІ підозрюють, у найближчому оточенні президентаЗеленського є люди, які могли “злити” цю інформацію противнику. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки й Головне управління розвідки Міністерства оборони заперечують цю інформацію.

Спочатку в Офісі президента заперечували, що спецоперація була. Потім Зеленський визнав факт проведення спецоперації із захоплення російських найманців із ПВК “Вагнера”. Однак назвав її “ідеєю інших країн”. У Зеленського просили британську розвідку МІ-6 зупинити вихід фільму про “вагнерівців”. Своєю чергою секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов заявив, що жодного документа про зірвану спецоперацію щодо “вагнерівців” в РНБО немає.