fbpx

Вашингтон продовжить боротися з “Північним потоком-2”

Головна Сторінка » Вашингтон продовжить боротися з “Північним потоком-2”

Вашингтон продовжить виступати проти проекту “Північний потік-2”, заявив в понеділок, 4 жовтня, представник Держдепу США Нед Прайс.

Так він прокоментував заповнення газом першої нитки цього газопроводу. Про це пише “Інтерфакс”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступник Меркель виступив за запуск “Північного потоку-2”

“Наша політика полягає в тому, що продовжуємо виступати проти цього газопроводу. Продовжуємо вважати, що це геополітичний проект Росії”, – заявив Прайс.

За його словами, Вашингтон “продовжать застосовувати закон” щодо газопроводу, відповідно до періодичного перегляду санкцій США проти цього проекту.

Раніше в понеділок оператор Nord Stream II Ag, який належить “Газпрому”, повідомив, що почалася процедура заповнення газом першої нитки газопроводу.

США ввели ряд санкцій відносно структур, що беруть участь в будівництві “Північного потоку-2”. Вони спрямовані як проти компаній, що інвестують в будівництво, так і проти страховиків судів, сервісних компаній, що виконують геодезичні, траншейні, зварювальні та інші роботи. Під санкції підпадають також компанії, які здійснюють тестування та сертифікацію проекту.

Газопровід “Північний потік 2”, потужністю 55 млрд кубів газу в рік, проходить від компресорної станції “Слов’янська” в Кінгісеппському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Укладання першої нитки завершилася на початку червня, другий – у вересні. Раніше в “Газпромі” говорили про намір почати поставки газу новою магістраллю ще в 2021 році. Потенційно по ній може бути поставлено до Європи до кінця року 5,6 млрд кубів газу, оцінили в російській компанії.

Палата представників Конгресу США внесе в щорічний проект оборонного бюджету поправки, що передбачають санкції проти “Північного потоку-2”.