Вчені провели ще два дослідження причини виникнення пандемії Covid-19.
Найімовірніше, вірус поширився з ринку в місті Хуань. Про це повідомляє CNN.
Всесвітня організація охорони здоров’я у червні рекомендувала вченим продовжити дослідження всіх можливих причин пандемії Covid-19. Не виключали серед версій і витік даних із лабораторії.
Провели два нових дослідження. Обоє приводять до ринку в місті Хуань.
В одному йдеться про те, що “точні обставини походження вірусу залишаються неясними”. Але вірус, ймовірно, був присутній у живих тваринах, проданих на ринку наприкінці 2019 року.
Тварини були близько один до одного і могли легко обмінятися мікробами. Про яких істот йдеться не вказано.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Covid-19 нікуди не зник. США передали Україні півмільйона доз вакцин
“Всі вісім випадків COVID-19, виявлених до 20 грудня, були зареєстровані на західній стороні ринку, де також продавалися види ссавців. Близькість до п’яти кіосків, у яких продавалися живі або нещодавно забиті тварини, була предиктором випадків захворювання людей”, йдеться в дослідженні.
Інше дослідження визначаж, коли перші коронавірусні інфекції перейшли від тварин до людини. Рання версія коронавірусу існувала в різних формах, які вчені називають А і В.
Дослідники припускають, що перша передача вірусу від тварини до людини, ймовірно, відбулася близько 18 листопада 2019 року від лінії B. Лінія А, ймовірно, була введена людям від тварини протягом кількох тижнів або навіть днів після зараження лінією В. Лінія А була виявлена у зразках, взятих у людей, які жили чи знаходилися поряд із ринком.
“Ці результати показують, що малоймовірно, що SARS-CoV-2 широко циркулював серед людей до листопада 2019 року, і визначають вузьке вікно, коли SARS-CoV-2 вперше потрапив в організм людини, і коли були зареєстровані перші випадки COVID-19. Як і у випадку з іншими коронавірусами, поява SARS-CoV-2, ймовірно, сталася внаслідок численних зоонозних подій”, йдеться в повідомленні.
Але дослідження остаточно не спростовують теорію витоку з лабораторії.
В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби всім людям віком від 60 років, а також віком 1859 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу Covid-19.
Для другої бустерної дози рекомендовано застосовувати мРНК-вакцину