fbpx

Вчені порівняли ефективність Covid-вакцин Pfizer, Moderna та Johnson

Головна Сторінка » Вчені порівняли ефективність Covid-вакцин Pfizer, Moderna та Johnson

У США порівняли ефективність Covid-вакцин Pfizer, Moderna та Johnson Johnson, які стали гірше захищати від коронавірусу, якщо порівнювати із початком року.

Американські дослідники проаналізували дані 780 тис. вакцинованих, пише Science.

“Показники ефективності знизилися через агресивніший штам Delta. Загалом це стосується запобігання зараженню, але у боротьбі з летальними випадками препарати працюють відмінно”, – йдеться у повідомленні.

У березні вакцина Pfizer/BioNTech запобігала зараженню Covid-19 із ефективністю 86,9%. У вересні – з ефективністю 43,3%. Кращі результати у Moderna: її ефективність знизилася з 89,2% у березні до 58% у вересні. Найгірша ситуація у Johnson Johnson 86,4% у березні проти 13,1% у вересні.

Щодо запобігання смертельних випадків ситуація дещо краща. Із липня по жовтень Pfizer показала ефективність у 84,3%. У людей від 65 років- 70%. Moderna 81,5%, а у людей віком від 65 років – 75,5%. Johnson Johnson 73% та 52,2% у людей старше 65 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антибіотики можуть ускладнити лікування коронавірусу – МОЗ

З початку вакцинальної кампанії в Україні щеплюють декількома вакцинами: CoronaVac, Comirnaty від Pfizer, AstraZeneca та Moderna. Вони мають різний спосіб дії. Але жодна із них не може заразити людину Covid-19, оскільки у її складі немає живого вірусу. Водночас препарати стимулюють вироблення імунітету.